nationalcar.com.pl to strona poświęcona szeroko pojętej motoryzacji. Jeśli się nią interesujesz i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, odwiedź nas! Sprawdź jedną z naszych kategorii: warsztat, porady oraz prawo a motoryzacja.

KONTAKT

Kategorie

Czy wysyłanie paczek za pośrednictwem brokera jest bezpieczne?

Przesyłki kurierskie za pośrednictwem brokera to znane i sprawdzone rozwiązanie, które pozwala coraz większej grupie ludzi korzystać z przesyłek zdecydowanie taniej niż gdyby korzystali z usług kurierskich bezpośrednio. Czasami jednak pojawiają się wątpliwości, co do bezpieczeństwa przesyłanych w ten sposób paczek, a dokładniej mówiąc rozwiązań które uruchamiane są w sytuacji gdy paczka z jakiegoś powodu nie dotrze do celu. Czy zatem wysyłanie paczek za pośrednictwem brokera jest bezpieczne?

Bezpieczeństwo paczek – sprawdzone rozwiązania

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo paczek to w przypadku korzystania z usług brokerów kurierskich to jest ono tak samo duże, jak w przypadku zamawiania tych samych usług bezpośrednio u firm kurierskich. Zasada jest tutaj prosta i można to wyjaśnić doskonale na przykładzie znanego i cenionego brokera, jakim jest AlleKurier.

Korzystając z usług brokera korzysta się de facto z pośrednictwa w zamówieniu pewnej usługi od firmy kurierskiej. Wielu brokerów w swoich ofertach ma więc szeroką paletę usług, które oferują wspomniane firmy. Różnica polega na tym, że brokerzy te same usługi oferują o wiele taniej. Dlatego paczkę wysyłaną za pośrednictwem brokera można zabezpieczyć w taki sam sposób, jak wysyłaną bezpośrednio. Podstawową metodą jest oczywiście wykupienie ubezpieczenia. Dzięki temu można zadeklarować pewną wartość paczki i domagać się od firmy zwrotu jej równowartości, w przypadku zaginięcia, lub zniszczenia. To oczywiście dobre rozwiązanie, ale nie zawsze idealne. Wielu klientom zależy w pierwszej kolejności na tym, żeby delikatny towar dotarł do adresata nienaruszony. W takim przypadku wykupuje się specjalne usługi, jak na przykład zachowanie szczególnej ostrożności przy transporcie paczki, czy zakaz spiętrzania przesyłek w transporcie.

Broker kurierski i bezpieczeństwo paczek

Dla wielu osób, tym co zyskuje się korzystając z usług brokera jest przede wszystkim tani kurier, a kwestie bezpieczeństwa pozostają na drugim planie. Warto jednak pamiętać, że zyskuje się w ten sposób również tańszy i łatwiejszy dostęp do wielu dodatkowych opcji, które zwiększają bezpieczeństwo transportowanych przesyłek. Bardzo dużym ułatwieniem jest na przykład możliwość skorzystania ze wspomnianych wcześniej opcji, jak dodatkowe ubezpieczenie paczki, czy określenie specjalnych warunków jej transportu za cenę niższą, niż w przypadku paczek wysyłanych bez pośrednictwa brokera.

Inne zalety korzystania z usług brokera kurierskiego

Korzystanie z usług brokera kurierskiego to również wiele innych korzyści. Najistotniejszą jest oczywiście zmniejszenie kosztów transportu przesyłki. Dzieje się tak dlatego, że firma brokerska, będąc dla wielu przedsiębiorstw kurierskich strategicznym klientem jest w stanie wynegocjować o wiele bardziej korzystne warunki. Nie sprowadza się to jedynie do zindywidualizowanego cennika usług. Dotyczy to w takim samym stopniu większej dostępności usług dodatkowych, które zazwyczaj dostępne są za dodatkową, niemałą opłatą. Wybierając więc usługi brokerów można liczyć nie tylko na bezpieczeństwo za niższą cenę, ale również możliwość skorzystania z dodatkowych usług.

NationalCar