Awaria turbosprężarki – jak sobie z nią poradzić?

Samochód to świetny wynalazek, z którego korzystają miliardy ludzi. Dla wielu z nas to nieodłączny element codzienności. Korzystamy z niego w każdej potrzebie: do pracy, na zakupy, do szkoły, do lekarza. Jaka jest więc nasza rozpacz, gdy okazuje się, że auto ma awarię. Cały plan dnia jest zrujnowany, a my nie mamy jak się dostać do wszystkich miejsc. Dlatego właśnie przezorny zawsze ubezpieczony – lepiej zapobiegać, niż potem usuwać szkody. Dziś na tapet weźmiemy regenerację turbosprężarki. Dowiemy się, jak zapobiegać jej awariom, jak działać w przypadku niepokojących oznak oraz jak się ją naprawia.

Czym jest i jak działa turbosprężarka?

Turbosprężarka składa się – jak sama nazwa wskazuje – ze sprężarki i turbiny. Są one osadzone na wspólnym wale. Jej zadaniem jest doładowywanie silnika spalinowego. Turbina jest napędzana przez spaliny z silnika. Sprężone powietrze ze sprężarki zasila silnik. Najprościej rzecz ujmując, turbosprężarka wzmacnia silnik i go napędza przez wtłaczanie powietrza do komory spalin.

Turbosprężarka jest narażona na awarię głównie ze względu na odziaływanie na nią czynników z zewnątrz. To właśnie to jest problemem, a nie samo urządzenie. Do takich czynników niekorzystnych dla turbosprężarek zalicza się za wysoką temperaturę spalin, zanieczyszczenie oleju silnikowego, brak wystarczającego smarowania łożysk oraz nieszczelność układu dolotowego. 

Regeneracja turbosprężarek – jak wygląda?

Doświadczeni specjaliści wiedzą, że aby dobrze naprawić daną część, należy najpierw znaleźć przyczynę awarii. Wtedy można określić wielkość defektu oraz zapobiec przyszłym uszkodzeniom. Dlatego właśnie zawsze wybierajmy firmę, która ma doświadczonych i sprawdzonych pracowników, aby dobrze wykonała swoją pracę. Regeneracja turbosprężarek Szczecin to gwarancja jakości i 100% eliminacja awarii. 

Cała procedura zaczyna się od wymontowania turbosprężarki. Należy rozłożyć ją na części składowe i wszystkie je oczyścić. Następnie pracownicy dokonują oceny stopnia zniszczenia i podmieniają niedziałające elementy. Wtedy można przeprowadzić test szczelności. Głowicę z powrotem montuje się na jej miejscu i sprawdza. Na sam koniec, jeśli wszystko działa tak, jak należy, montuje się całą turbosprężarkę i reguluje wartości ciśnienia doładowania.

Doświadczony specjalista nie tylko dokona dobrej analizy i naprawy, ale także zrobi to już za pierwszą diagnozą. Dzięki swojej wiedzy ma on wystarczającą ilość informacji, aby określić źródło awarii oraz jego przyczynę praktycznie od razu. Dodatkowo regeneracja turbosprężarek Szczecin przeprowadza naprawę na wszystkich rodzajach silników, zarówno wysokoprężnych jak i niskoprężnych, model auta nie ma tu znaczenia. 

Co zazwyczaj spotyka się podczas awarii turbosprężarki? Uszkodzenia mechaniczne, wycieki oleju, zatarcia oraz defekty łopatki oraz luz na wałku. Ze wszystkimi tymi problemami poradzą sobie mechanicy, którzy mają w tym temacie duże doświadczenie i są dobrze przygotowani do swojej pracy. Warto wydać pieniądze w sprawdzonej firmie, która stanie na wysokości zadania i zlikwiduje problem. Nie wyrzucajmy pieniędzy w błoto, gdyż może się to skończyć kolejnymi awariami i wiecznymi problemami. 

NationalCar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *