nationalcar.com.pl to strona poświęcona szeroko pojętej motoryzacji. Jeśli się nią interesujesz i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, odwiedź nas! Sprawdź jedną z naszych kategorii: warsztat, porady oraz prawo a motoryzacja.

KONTAKT

Kategorie

Jak zabezpieczyć samochód przed gradem?

Warto mieć świadomość, że w zdecydowanej większości przypadków po fali upałów można spodziewać się frontu burzowego. Należy zdawać sobie sprawę, że grzmotom i błyskom może towarzyszyć nie tylko i wyłącznie bardzo silny wiatr, ale również opady atmosferyczne np. gradu. Nie wszyscy oczywiście wiedzą, w jaki sposób możliwe jest uchronienie swojego pojazdu przed destrukcyjnym oddziaływaniem bryłek lodu uderzających z ogromną siłą. Jak zabezpieczyć samochód przed gradem?

Własny garaż

Warto wiedzieć, że nie tylko najlepszym, ale również najbardziej bezpiecznym i wygodnym rozwiązaniem jest własny garaż. W ten prosty sposób kierowca będzie miał całkowitą pewność, że nawet w przypadku dużego gradobicia jego samochód będzie całkowicie bezpieczny. Dotyczy to oczywiście garaży drewnianych, ceglanych, a także betonowych.

Alternatywną opcją dla właścicieli pojazdów mogą być blaszane garaże. Doskonałym przykładem są kontenery, które wyróżniają się niską ceną i mobilnością. Rekomendowane są przede wszystkim kierowcom, którzy dopiero myślą o postawieniu garażu lub są w trakcie jego budowy. Właściwie zamontowany może posłużyć przez długie lata.

Osobom, które nie mogą sobie pozwolić na blaszany garaż lub nie jest on dla nich szczytem marzeń, rekomendowane jest postawienie na wiatę. Jest to wydatek od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko uzależnione jest od użytych materiałów, a także tempa pracy. Kierowcy, którzy podejmą decyzję o samodzielnym wykonaniu wspomnianej wiaty mogą liczyć na dwukrotnie niższe koszty.

Obecnie na rynku dostępna jest bardzo duża liczba gotowych rozwiązań. Wystarczy bowiem zamówić, a następnie zamontować wiatę. Koniecznie trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że może ona być niewystarczająca do zabezpieczenia pojazdu przed ewentualnym gradobiciem.

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się specjalne pokrowce przeciw gradobiciu. Można zdecydować się nawet na dziesięciowarstwowy produkt. Jego zadaniem jest zminimalizowanie strat spowodowanych przez gradobicie. Warto zaznaczyć, że koszt wspomnianego pokrowca może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Z kolei kierowcy, którzy stawiają swój samochód na posesji, ale nie mają dostępu do garażu, mogą zdecydować się na wiatę tekstylną. Jest bardzo podobna do namiotu przemysłowego znajdującego się na targowiskach czy festynach. Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że wspomniane namioty z roku na rok coraz częściej wykorzystywane są w ogrodach działkowych. Oczywiście skala bezpieczeństwa, jaką będzie w stanie zagwarantować samochodowi namiot jest znacznie mniejsza niż omówione wcześniej rozwiązania. Należy pamiętać, że zawsze będzie to forma ochrony dla karoserii i samochodu. Rozłożenie namiotu nie powinno sprawiać żadnego problemu. Jest bowiem zarówno szybkie, jak i proste.

W jaki sposób można uchronić auto przed gradem w przypadku mieszkania w bloku?

Kierowcy, którzy nie posiadają własnego garażu i mieszkają w bloku, bardzo często zastanawiają się, w jaki sposób mogliby ochronić swój samochód przed gradem. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przeważnie w okolicach bloków mieszkalnych funkcjonują garaże.

Świetnym rozwiązaniem mogą być parkingi podziemne czy zadaszone. Oczywiście jest to płatna opcja, jednak koszt w zdecydowanej większości przypadków nie powinien przekraczać kilkuset złotych rocznie. Osobom, których celem jest cieszenie się sprawnym samochodem, rekomendowane jest zainwestowanie we wspomniane miejsca parkingowe.

Co może jednak zrobić kierowca w przypadku, gdy nie będzie miał do dyspozycji domku z garażem czy wykupionego miejsca w podziemnym parkingu? Z roku na rok coraz większa liczba kierowców podejmuje decyzję o zainwestowaniu w specjalny pokrowiec. Na co dzień można bez żadnego problemu przechowywać go w bagażniku. W sytuacji awaryjnej można zabezpieczyć nim swój samochód.

Ponadto jeżeli kierowca będzie wiedział, że w najbliższym czasie dojdzie do gradobicia, może przeczekać ten czas w parkingu podziemnym supermarketu albo centrum handlowego.

NationalCar