nationalcar.com.pl to strona poświęcona szeroko pojętej motoryzacji. Jeśli się nią interesujesz i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, odwiedź nas! Sprawdź jedną z naszych kategorii: warsztat, porady oraz prawo a motoryzacja.

KONTAKT

Kategorie

Top 5 powodów na zamontowanie monitoringu GPS we flocie!

Lokalizator GPS we flocie samochodowej to konieczność. W poniższym wpisie przedstawimy 5 powodów, które jednocześnie są korzyściami z posiadania i użytkowania monitoringu GPS. Jeśli do tej pory nie monitorujesz floty koniecznie sprawdź co możesz zyskać – zapraszamy do lektury!

Kontrola – czujne oko monitoringu GPS patrzy!

Pierwszym z powodów, dla którego warto wdrożyć monitoring GPS we flocie samochodowej jest zwiększenie kontroli nad nią. W dowolnym momencie możesz sprawdzić gdzie znajdują się poszczególne auta, a także zobaczyć parametry jak prędkość, postoje, długość podróży czy obroty silnika. Jeśli nie chcesz lub nie masz czasu podglądać cały czas poszczególnych aut, system monitoringu GPS oferuje alerty – powiadomienia, które mogą informować Cię o niepokojących zdarzeniach, np. nieprawidłowej eksploatacji samochodu. Dzięki nim możesz reagować na bieżąco i upominać kierowców, którzy nie trzymają się wcześniej ustalonych zasad.

Oszczędność – optymalizuj koszty z monitoringiem GPS

Oszczędność dzięki monitoringowi GPS wynika bezpośrednio z kontroli, którą zyskuje właściciel. Już sama świadomość, że jazda pracownika jest monitorowana, skłania go do bardziej rozważnej jazdy. Co za tym idzie spala on mniej paliwa oraz lepiej eksploatuje pojazd, co przedłuża jego żywotność. Rzadsze tankowanie oraz wizyty u mechanika to zazwyczaj główne czynniki, które przekładają się na oszczędności. W skali miesiąca może to być od kilkuset do kilku tysięcy złotych – w skali roku, proporcjonalnie więcej. Jeśli więc chcesz zacząć lepiej zarabiać realizując dokładnie te same trasy, monitoring GPS jest słusznym wyborem.

Optymalizacja – skróć czas zadań dzięki monitoringowi GPS

Uważasz, że przejechanie z punktu A do punktu B może trwać krócej? Jeśli chcesz dowiedzieć się czy masz rację, monitoring GPS będzie świetnym pomocnikiem. Planując trasy z uwzględnieniem bieżących robót oraz warunków na drodze, możesz znacznie skrócić czasy przejazdów, a co za tym idzie również oszczędzać. Poza pieniędzmi, w grę wchodzi oczywiście czas – dzięki temu pracownik może odwiedzić więcej punktów i zrealizować więcej zadań. Podniesie efektywności jest bezpośrednim skutkiem optymalizacji – warto więc rozważyć instalację monitoringu GPS, aby działać sprawniej i lepiej.

Monitoring GPS pomaga zwiększyć bezpieczeństwo we flocie

Jak monitoring GPS zwiększa bezpieczeństwo we flocie? Przede wszystkim uświadamia pracownikom, że ich ruchy podlegają bacznej obserwacji, więc zanim zaczną szarżować, zastanawiają się dwa razy. Myśl o tym, że pracodawca natychmiast dowie się o przekroczeniu prędkości, gwałtownych manewrach czy przekroczeniu wyznaczonego obszaru, powoduje dużo większą ostrożność. Kierowcy, czasem nawet nieświadomie, przestawiają się na bardziej ekonomiczną, ale też bezpieczniejszą jazdę.

Monitoring GPS to rozwój dla Twojej floty!

Każdy z powyższych powodów do wdrożenia monitoringu GPS we flocie – kontrola, oszczędność, optymalizacja oraz zwiększenie bezpieczeństwa – pozwala na szybszy rozwój biznesu. Dodatkowe środki oraz nowo wygospodarowany czas pracowników można poświęcić na nowe działania, przynoszące dodatkowe zyski. Firmy, które na co dzień używają flot samochodowych z monitoringiem GPS mogą urosnąć szybciej, pracować wydajniej i stale zwiększać swoją efektywność. Brak wdrożonej lokalizacji jest w tym wypadku jak kula u nogi przedsiębiorstwa, która nie pozwala należycie się rozpędzić.

Sprawdź monitoring GPS od IKOL i zyskuj!

Czy istnieje monitoring GPS, który pozwoli Ci kontrolować flotę w wyżej opisany sposób? Oczywiście – odpowiedzią są lokalizatory GPS od IKOL, które możesz zainstalować w różnych pojazdach. Nie ważne więc czy masz flotę składającą się z samochodów osobowych, ciężarowych, skuterów czy też maszyn budowlanych i rolniczych – możesz śledzić ich parametry, optymalizować działania oraz rozwijać przedsiębiorstwo. Sprawdź już dziś jakie możliwości czekają na Twoją firmę – wejdź na ikol.pl!

Materiał zewnętrzny

NationalCar