Transport drogowy zimą

Zima zaskoczyła kierowców – takie hasło słyszymy praktycznie rok rocznie. Brak odpowiedniego przygotowania pojazdu do jazdy w śnieżnych i mroźnych warunkach może być powodem dużych problemów. Czasem dochodzi nawet do paraliżu komunikacyjnego oraz groźnych wypadków. Największe problemy mogą dotyczyć tu branży transportowej. Nie można pozwolić na duże opóźnienia i brak odpowiedniego przygotowania do zimy. Dlatego właśnie dziś zajmiemy się najważniejszymi kwestiami dotyczącymi odpowiedzialnej jazdy w trudnych warunkach. Jak powinny być przygotowane pojazdy do zimy?

 O czym należy pamiętać przed zimą? 

Przygotowanie do sezonu zimowego powinniśmy zacząć od zmienienie ogumienia. Letnie opony zastępujemy zimowymi. Nie muszą być one nowe, jeśli zeszłoroczne są wciąż w odpowiednim stanie. Mowa tu o zużyciu bieżnika. W przepisach jest mowa o jego maksymalnej jego głębokości. W pojazdach ciężarowych jest to minimum 4/5 mm. Choć w polskim prawie nie ma zapisu o obowiązku zmiany opon w sezonie, to mimo wszystko odpowiedzialny kierowca powinien to robić. Jeśli transport odbywa się na terenie oblodzonym, pokrytym warstwą śniegu lub jest odpowiedni znak drogowy, to powinno się skorzystać z łańcuchów na opony. Są one niezastąpione przede wszystkim na odcinkach górskich. 

Transport międzynarodowy – co musisz o nim wiedzieć w zimie?

Jeśli jesteśmy firmą prowadzącą transport międzynarodowy, to musimy pamiętać o zapoznaniu się z przepisami obowiązującymi na terenie danego państwa. W niektórych krajach jest obowiązek jazdy na oponach zimowych w niektórych miesiącach. Są także różne dane odnoszące się do głębokości bieżnika. Odpowiedzialna firma transportowa jednak zawsze odpowiednio wcześnie przygotowuje się do sezonu zimowego i wyposaża swoją flotę we wszelkie obowiązujące elementy. Jeśli zależy Ci na korzystaniu z usług odpowiedzialnego przedsiębiorstwa, to sprawdź ofertę http://cargotransport.com.pl/

Serwis oraz przygotowanie kierowców na sezon zimowy 

Zima jest wymagającym okresem dla każdego pojazdu. Jednak samochody ciężarowe i transportowe są szczególnie narażone na jej warunki. Dlatego każda flota pojazdów powinna przejść gruntowny przegląd przed sezonem zimowym. Pozwoli to na naprawienie wszelkich usterek oraz przygotowanie samochodów na mróz i śnieg. Ważnym aspektem jest także przygotowanie samych kierowców. Warto zainwestować w szkolenia dla swoich pracowników, aby mogli w pełni bezpiecznie prowadzić auta, a także czuć się pewnie w najtrudniejszych warunkach. To bardzo ważne aspekty pracy za kółkiem.Branża transportowa nie może dać się zaskoczyć zimie. Opóźnienia oraz zagrożone bezpieczeństwo nie może mieć miejsca! Dlatego zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem i najważniejszymi zasadami bezpiecznej jazdy. Nie jest trudno zadbać o to, aby transport nie był narażony na warunki atmosferyczne w zimie. Wystarczy odpowiedzialne podejście i zapoznanie się z odpowiednimi przepisami. 

NationalCar