Zatroszcz się o samochód od wewnątrz! Sprawdź, jak czyścić tapicerkę

Wielu właścicieli samochodów, troszcząc się o pojazd, pamięta wyłącznie o jego zewnętrznej części. Zadbana karoseria i felgi to jednak nie wszystko – ważne jest również to, co w środku! Fotele, kanapa i kokpit także wymagają Twojego zainteresowania! Decydując się na czyszczenie tapicerki, szybko przekonasz się, że czyste wnętrze to jednocześnie – wyższy komfort jazdy! Jak robić to dobrze? Koniecznie sprawdź!

Czyste wnętrze w kilku krokach

Chcąc zadbać o swój komfort jazdy i podnieść atrakcyjność samochodu, zdecydowałeś się na czyszczenie tapicerki? Możesz zlecić to specjalistom albo… zrobić samemu! Zwłaszcza że od świeżego wnętrza dzielą Cię zaledwie cztery kroki! Koniecznie sprawdź, czym tapicerowane są fotele, przygotuj środki odpowiednie do materiału lub skóry i zacznij realizację zadania!

Krok pierwszy: dokładne odkurzanie

Jeśli zależy Ci na komforcie czyszczenia tapicerki i zaskakujących rezultatach, koniecznie zacznij od odkurzania wnętrza samochodu. Gruntowne porządki będą wymagały od Ciebie zaangażowania – konieczne będzie usunięcie brudu nagromadzonego w zakamarkach. Jeśli zależy Ci na maksymalnej dokładności, sięgnij po pędzelek, dzięki któremu usuniesz zanieczyszczenia z najtrudniej dostępnych miejsc.

We wnętrzu Twojego samochodu wykorzystana została tapicerka skórzana? Prawdopodobnie odkurzanie wystarczy, by pojazd lśnił czystością! Jeśli jednak uważasz, że może być lepiej, koniecznie przejdź do kolejnych etapów i skorzystaj z proponowanych sposobów.

Krok drugi: staranne czyszczenie tapicerki

Czyszczenie tapicerki najczęściej dotyczy tej materiałowej. Wówczas należy skorzystać z miękkiej szczotki lub gąbki i dedykowanych środków czyszczących. Pamiętaj, by akcesoria służące praniu były odpowiednio dostosowane – zarówno do rodzaju materiału, jak i stopnia zabrudzeń. Czyścisz tapicerkę skórzaną? Najprawdopodobniej wystarczy wyłącznie zwilżona, miękka szmatka, służąca przetarciu foteli i kanapy.

Krok trzeci: ewentualne poprawki

Na tym etapie czyszczenia tapicerki masz czas na usunięcie uciążliwych plam i tych zabrudzeń, których dotychczas nie zauważyłeś. Konieczne będzie zastosowanie delikatnych dedykowanych detergentów i odpowiednich akcesoriów – gąbek albo szczotek.

Krok czwarty: dokładne suszenie wnętrza

Czyszczenie tapicerki wiążę się z możliwością jej częściowego, a w niektórych przypadkach – całkowitego przemoczenia. To właśnie dlatego tak istotne jest dokładne suszenie wnętrza pojazdu. Jak to zrobić? Najlepiej czyszcząc tapicerkę w słoneczne dni – wówczas wystarczy otworzyć drzwi i bagażnik i… czekać.

Jak zadbać o kokpit?

Chcesz wzmocnić efekty swojej pracy? Nie zapomnij o kokpicie? Sięgnij po miękką szmatkę z mikrofibry i dedykowane specjalistyczne środki, najlepiej antystatyczne. Dzięki temu kurz nie będzie osadzał się na jego powierzchni!

NationalCar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *