nationalcar.com.pl to strona poświęcona szeroko pojętej motoryzacji. Jeśli się nią interesujesz i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, odwiedź nas! Sprawdź jedną z naszych kategorii: warsztat, porady oraz prawo a motoryzacja.

KONTAKT

Kategorie

Jakie są najbardziej przydatne akcesoria dla motocyklisty?

Motocykliści poważnie podchodzący do swojej pasji doskonale zdają sobie sprawę, że bardzo istotne znaczenie mają liczne akcesoria, które wpływają na bezpieczeństwo. Oznacza to tym samym, że osoba planująca jeździć na jednośladzie musi zaopatrzyć się w znacznie większą ilość przydatnych produktów. Które akcesoria dla motocyklisty odgrywają zdecydowanie największe znaczenie?

Kask motocyklowy

Każdy motocyklista koniecznie powinien być zaopatrzony w kask. Godny uwagi jest fakt, że prawodawca co prawda określił, że w trakcie jazdy na motorze należy mieć wspomniany produkt, ale nie uściślił, jaki dokładnie. Kask powinien oczywiście posiadać właściwą homologację. Warto mieć świadomość, że osoby jeżdżące systematycznie można podzielić na dwa typy.

Dla pierwszych zdecydowanie bardziej będzie liczyło się wrażenie, z kolei dla drugich – bezpieczeństwo. Efektem takiego podejścia jest fakt, że część osób będzie zaopatrywało się w najtańsze modele, natomiast celem innych będzie produkt wyposażony w różne dodatki. Motocykliści przed podjęciem decyzji o zakupie wspomnianego produktu uwzględniają także jego dopasowanie do pojazdu.

Warto wiedzieć, że nadal dla znacznej większości motocyklistów zdecydowanie największe znaczenie będzie miało bezpieczeństwo. Rekomendowane jest zatem zaopatrzenie się w produkt z włókien kompozytowych. Należy pamiętać, aby kupować produkty tylko i wyłącznie renomowanych i sprawdzonych marek. Można mieć wtedy całkowitą pewność jeżeli chodzi o jakość.

Buty motocyklowe

Należy mieć świadomość, że kolejnym bardzo istotnym produktem motocyklisty są buty. Oczywiście nie jest rekomendowane poruszanie się jednośladem w zwykłych tenisówkach. Czym należy zatem sugerować się przy wybieraniu odpowiednich butów motocyklowych? Produkt powinien przede wszystkim pasować zarówno do motocykla, kasku, jak i pozostałej części stroju. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie uwzględnić także styl jazdy. Nie można oczywiście zapomnieć, że wspomniany produkt powinien ochronić kierowcę przed urazami czy warunkami atmosferycznymi.

W zdecydowanej większości przypadków buty motocyklowe można podzielić na turystyczne i sportowe. Należy pamiętać, aby buty sportowe były wyposażone w slidery, a także protektory znajdujące się wewnątrz obuwia. Co jeszcze ma bardzo istotne znaczenie w butach na motocykl? Motocyklista powinien zadbać o kości piszczelowe, a także odpowiednią ochronę kostek czy palców. Rekomendowane jest także, by obuwie było pokryte membraną gwarantującą wodoodporność i ciepło.

Rękawice na motor

Motocyklista oprócz wspomnianych wcześniej elementów powinien być wyposażony w rękawice. Nie wszyscy mają bowiem świadomość, że ręce są bardzo narażone na różnego rodzaju kontuzje. Motocyklista powinien zadbać o ich odpowiednią ochronę. Zalecanie jest, by produkt miał wzmocnienia w miejscach, które są szczególnie narażone na urazy.

W zdecydowanej większości przypadków można to uzyskać dzięki bardzo mocnemu materiałowi, który będzie umieszczony wzdłuż paliczków czy nawet na złączeniach kości śródręcza. Koniecznie trzeba także podkreślić, że droższe produkty będą wyposażone przez producenta w specjalne uzbrojenie z włókna węglowego.

Odzież motocyklowa

Oczywiście część motocyklistów wsiądzie na motor tak jak jest ubrana na co dzień, z kolei inne osoby muszą najpierw założyć specjalną odzież motocyklową. Jest to oczywiście znacznie lepsze rozwiązanie. Obecnie można zaopatrzyć się w różnego rodzaju spodnie czy kurtki. Zdecydowanie najlepiej egzamin zdadzą jednak kombinezony. Będą bowiem w stanie osłonić całe ciało motocyklisty. Ponadto najwyższej jakości modele dostępne na rynku posiadają specjalne ochraniacze na kolana, plecy, łokcie czy biodra.

Ochraniacze motocyklowe

Do licznych akcesoriów dla motocyklisty trzeba także zaliczyć ochraniacze. Kierowca może założyć je na siebie osobno. Można bez żadnego problemu zaopatrzyć się w ochraniacze na biodra, kolana, plecy czy łokcie. Godny uwagi jest fakt, że część ochraniaczy może powodować różnego rodzaju dyskomfort ze względu na sztywność.

NationalCar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *