Regeneracja wtryskiwaczy od a do z

0
82
Regeneracja wtryskiwaczy od a do z

Profesjonalna regeneracja wtryskiwaczy ma bardzo wiele zalet, dlatego też warto dowiedzieć się o niej nieco więcej. W Polsce powstaje coraz więcej profesjonalnych firm, które specjalizują się w regeneracji wtrysków. Niestety wybranie najlepszego warsztatu wcale nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, jak nie ma się za bardzo wiedzy na temat motoryzacji. 

Co warto wiedzieć o wtryskiwaczach?

Wtryskiwacze to dość niewielkie urządzenia, które odgrywają kluczową rolę w konstrukcji silników wysokoprężnych. Z praktycznego punktu widzenia wtryskiwacze odpowiedzialne są za podanie optymalnej dawki paliwa pod odpowiednio dobranym ciśnieniem. Wtryskiwacze wprowadzają paliwo do komory spalania i gwarantuje prawidłowy poziom rozpylenia paliwa. Konstrukcja poszczególnych wtryskiwaczy różni się tak naprawdę w zależności od odpowiedniego systemu podania paliwa. We wtryskach pośrednich występują wtryskiwacze czopikowe, a we wtryskach bezpośrednich stosuje się modele wielootworowe. Producenci coraz rzadziej stosują popularne wtryskiwacze elektromagnetyczne i oferują wtryskiwacze piezoelektryczne. 

Regeneracja wtryskiwaczy czy wymiana?

Jedną z największych wad silników diesla jest oczywiście to, że dość często pojawiają się przy nich awarie, które mogą okazać się bardzo kosztowne dla naszego budżetu. Problemy pojawiają się nie tylko w turbosprężarkach, ale również w opisanych powyżej wtryskiwaczach. Nowe wtryskiwacze to wydatek nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Rachunki są dość wysokie zwłaszcza jak korzysta się z ASO. W warsztatach niezależnych można oczywiście uzyskać lepsze ceny. W wielu przypadkach zamiast wymiany lepiej sprawdzi się regeneracja wtrysków. Pod względem finansowym będzie do zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie. 

Co warto wiedzieć o regeneracji?

Kompleksowa regeneracja pompowtryskiwaczy pozwala przywrócić 100% sprawności pompowtryskiwaczom. Pamiętać należy jednak o tym, że regeneracja wtrysków jest bardziej ryzykownym rozwiązaniem niż wymiana zużytych elementów na nowe. Podczas regeneracji wtryski poddawane są bardzo precyzyjnemu czyszczeniu, ale niestety wyczyszczone części znacznie częściej ulegają kolejnym awariom. 

Czy regeneracja wtrysków jest opłacalna?

Profesjonalna regeneracja wtrysków jest jak najbardziej opłacalna, ale tylko w niektórych sytuacjach. Osoby, które nie znają się na częściach samochodowych, powinny skorzystać z fachowego doradztwa doświadczonego mechanika, który podpowie czy warto skorzystać z regeneracji. Wybierając pierwszy lepszy warsztat niestety możemy zostać naciągnięci.wykorzystany:Wykorzystany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here