Przygotowanie auta do sprzedaży – o czym warto pamiętać?

Chcesz sprawić sobie nowe auto, jednak aby móc sobie na nie pozwolić musisz sprzedać poprzednie? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca to dobrze trafiłeś, ponieważ mamy dla Ciebie kilka rad, które pozwolą Ci szybko i sprawnie przygotować się do sprzedaży auta.

Sprzątanie

Zanim zaczniesz myśleć o tym jakie zdjęcia należy zrobić samochodowi, aby sprzedał się jak najszybciej, postaw na generalne porządki. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wysprzątany oraz wypielęgnowany samochód prezentuje się znacznie lepiej. Takie sprzątanie możesz oczywiście wykonać sam, jednak bardzo ważne jest to, aby przyłożyć się zarówno do czyszczenia od środka jak i do zewnętrznego mycia, ponieważ oba te czynniki są tak samo ważne i wiele kupujących zwraca na nie uwagę. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje auto prezentowało się możliwie jak najlepiej, ale nie masz czasu by zająć się tym osobiście, możesz skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Wiele firm zajmujących się sprzątaniem, ma w swojej ofercie kompleksowe mycie samochodu, jeśli jednak żadna ze znanych Ci firm nie oferuje tego typu usług, możesz poszukać firmy sprzątającej, która zajmuje się stricte myciem samochodów. Takie rozwiązanie niesie ze sobą naprawdę bardzo wiele plusów. Korzystając z usług fachowców oszczędzasz nie tylko czas, ale również pieniądze, ponieważ decydując się na samodzielne sprzątanie bardzo często trzeba zaopatrzyć się w wiele różnych środków sprzątających, które często nie są wcale tanie. Wybierając firmę sprzątającą płacisz jedynie za usługę, a wszelkie środki czyszczące użyte do umycia samochodu są już wliczone w cenę, ponadto powierzając to zadanie fachowcom możesz być pewnym tego, że sprzątanie zostanie wykonane z największą dokładnością, a Twój samochód będzie wprost lśnił czystością. Jeśli jednak nie będziesz zadowolony z usługi, pamiętaj o tym, że zawsze możesz złożyć tak zwaną reklamację i żądać zniżki bądź też całkowitego zwrotu kosztów sprzątania, ponadto jeśli w trakcie sprzątania coś zostanie uszkodzone, pamiętaj, że kosztami naprawy jest obciążona firma, która sprzątała samochód (jednak aby mieć pewność, że firma zapłaci za uszkodzenia, które wyrządziła warto jest od razu to zapisać w formie umowy).

Zdjęcia

Jeśli etap sprzątania jest już za Tobą, czeka Cię jeszcze wykonanie możliwie jak najlepszych zdjęć. To właśnie od dobrych fotografii zależy to czy Twoje auto będzie miało ,,wzięcie”. Sesję zdjęciową Twojego samochodu najlepiej jest przeprowadzić tuż po sprzątaniu, tak aby mieć pewność co do tego, że auto będzie czyste oraz estetyczne. Przed wykonaniem jakiegokolwiek zdjęcia należy zadbać o to, by pozbyć się wszelkich osobistych przedmiotów takich jak na przykład zawieszki, zdjęcia, koce oraz biżuteria. W przypadku ujęć od zewnątrz, warto także zamazać tablice rejestracyjną – nie jest to oczywiście konieczność, jednak warto to zrobić dla własnego bezpieczeństwa.

Dobrze sporządzony opis

Jak widać przygotowanie auta do sprzedaży nie jest łatwą sprawą, jednak aby mieć pewność co do tego, że auto znajdzie wiele chętnych warto jest także zadbać o odpowiednio napisany opis. Nie od dziś wiadomo, że dobra reklama to połowa sukcesu, zatem jeśli sam nie jesteś zbyt dobry w pisaniu, możesz poprosić zaufaną osobę żeby zrobiła to za Ciebie. To co powinno znaleźć się w opisie samochodu to oczywiście wszystkie jego wady oraz zalety takie jak stłuczki, przebyte wypadki oraz naprawy. W dobrze sporządzonym opisie nie powinno zabraknąć także wyposażenie samochodu oraz ewentualnych części, które zostały ostatnio wymienione. Większość portali pośredniczących w sprzedaży auta ma kwestionariusz o samochodzie, który wystarczy wypełnić, aby potencjalny kupujący miał świadomość o tym jak wygląda stan techniczny samochodu, jeśli jednak dana strona nie posiada takiej ankiety, wszelkie dane na temat samochodu należy dodać do opisu.

Teraz, gdy wiesz już co należy zrobić by jak najszybciej sprzedać samochód, możesz już zabrać się za ich wykonanie. Powodzenia!

NationalCar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *