nationalcar.com.pl to strona poświęcona szeroko pojętej motoryzacji. Jeśli się nią interesujesz i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, odwiedź nas! Sprawdź jedną z naszych kategorii: warsztat, porady oraz prawo a motoryzacja.

KONTAKT

Kategorie

Czy każdy płyn do chłodnicy to borygo?

Jednym z podstawowych płynów eksploatacyjnych w aucie, o jakiego regularnej wymianie powinien pamiętać każdy kierowca, jest płyn chłodniczy. W sprzedaży znaleźć można wiele rodzajów tego typu płynów, które na pierwszy rzut oka różnią się od siebie jedynie kolorem. Jednym z ich najpopularniejszych rodzajów jest borygo 5l, sprzedawane w plastikowym kanistrze, dostępne w różnych kolorach. Czym charakteryzuje się ten rodzaj płynu?

Co to jest borygo?

W związku z tym, że na rynku działa kilku dużych producentów płynów chłodniczych do samochodów, ich wyroby mają specyficzne nazwy. Przykładem jest popularne borygo produkowane przez zakłady Boryszew S.A. i petrygo wytwarzane przez firmę Orlen. Co ważne, skład niektórych płynów obu marek może być do siebie bardzo zbliżony pomimo zastosowania różnych barwników. Tego typu płyny można ze sobą bezpiecznie mieszać, oczywiście pod warunkiem podobnego składu i przeznaczenia. Płyn borygo 5l, z którego dokładną charakterystyką techniczną można zapoznać się odwiedzając stronę internetową https://esklep.pesta.com.pl/borygo-nowy-5l–3045 jest jednym z wielu płynów chłodniczych, jakie można znaleźć na rynku. Nie każdy płyn chłodniczy jest zatem płynem borygo, choć każde borygo jest płynem do chłodnic.

Z czego produkuje się borygo?

Aktualnie w sprzedaży dostępne są różne rodzajów płynów do chłodnic produkowanych przez firmę Boryszew S.A. Szukając kanistra borygo 5l, można natknąć się na płyny wyprodukowane z wykorzystaniem glikolu etylenowego lub propylenowego, wzbogacone różnego rodzaju modyfikatorami, co ma bezpośredni wpływ na ich właściwości i zakres możliwych zastosowań. Dużą popularnością cieszą się zarówno wielosezonowe płyny borygo w kanistrach 5l, mniejszych i większych, jak i bardziej ekologiczne płyny na bazie nietoksycznego glikolu propylenowego czy Nanoborygo dedykowane nowej generacji pojazdów, o lepszej przewodności cieplnej, wzbogacone specjalnymi nanododatkami. Co warte podkreślenia, praktycznie wszystkie współczesne płyny borygo zawierają w swoim składzie substancje antypienne, antykorozyjne i inne ochronne, zapobiegające gromadzeniu się osadów i przeciwstarzeniowe.

Nie każdy płyn do chłodnic jest płynem borygo, ale każde borygo jest płynem chłodniczym. Podstawowe, sprzedawane w kanistrach o pojemności 5l borygo jest wielosezonowym płynem chłodniczym z glikolem etylenowym i różnorodnymi modyfikatorami wywierającymi korzystny wpływ na jego właściwości, trwałość i możliwe zastosowania. Oczywiście w sprzedaży znaleźć można również specjalne wersje borygo, ale największą popularnością cieszą się płyny o uniwersalnym przeznaczeniu.

NationalCar