Jak dobrze wybrać auto dla 5 osobowej rodziny?

Duża rodzina potrzebuje większego, a co najważniejsze wygodnego samochodu. Wybór tego typu aut na rynku jest dosyć bogaty trzeba jednak włożyć sporo wysiłku i czasu w to, by znaleźć samochód na miarę nie tylko własnych potrzeb, ale też możliwości finansowych. Obecnie, ze względu na spore trudności na rynku motoryzacyjnym, zakup nowego samochodu nie zawsze jest możliwy również ze względów innych niż brak dostatecznych funduszy. Gdzie zatem szukać samochodów dla pięcioosobowej rodziny? Co wziąć pod uwagę podczas wyboru? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Auto dla 5 osobowej rodziny


Mały, miejski samochód dla 5 osobowej rodziny to zdecydowanie kiepska opcja. Nie da się ukryć, że wtedy wyjazdy na dłuższe trasy i wycieczki poza miasto zwyczajnie będą poza zasięgiem. W przypadku, gdy w rodzinie jest troje młodszych dzieci, nie jest logistycznie możliwe, aby w samochodzie zmieścić trzy foteliki, a jednocześnie uzyskać odrobinę wygody dla drugiego z rodziców. Pięcioosobowa rodzina z trójką dzieci, bez względu na wiek latorośli, musi nastawić się na zakup samochodu większego, w którym jest więcej przestrzeni. Takie samochody kosztują jednak o wiele więcej niż małe, zgrabne miejskie auta. Trzeba zatem przygotować zdecydowanie większą kwotę na zakup. Warto pomyśleć o różnych sposobach finansowania, takich jak na przykład leasing. Wielu osób decyduje się na wzięcie większego samochodu w leasing, ponieważ w ten sposób mogą płacić za korzystanie z samochodu w systemie ratalnym. Nawet drogie SUV-y, które są wręcz stworzone dla rodzin z dziećmi, w leasingu są w zasięgu możliwości wielu rodzin. Dodatkowo, jeżeli prowadzi się na przykład działalność gospodarczą, duży rodzinny samochód, który użytkuje się w ramach leasingu, może obniżyć koszty podatku odprowadzanego co miesiąc do urzędu skarbowego. Opłaty za leasing można bowiem włączyć w opłaty prowadzenia działalności gospodarczej. Jeżeli korzysta się z nowoczesnego dużego samochodu remontowanej marki, miesięczne koszty mogą wynosić nawet do około 3000 zł.

Wygodny i bezpieczny samochód dla rodziny


W czasie poszukiwania samochodu dla większej rodziny warto kierować się rankingami bezpieczeństwa. W końcu jeżeli często jeździ się ze swoimi najbliższymi na dłuższych trasach, samochód niezawodny i bezpieczny to naprawdę podstawa. Duże i przestronne auto pozwoli na wygodne funkcjonowanie wszystkich członków rodziny. W takim samochodzie z powodzeniem można z tyłu zamontować dwa foteliki, a pośrodku znajdzie się jeszcze odpowiednio dużo miejsca dla dorosłego opiekuna. Jeden z fotelików może zostać zamocowany z przodu. Można też zdecydować się na samochód większy niż dla pięciu osób. Niektóre marki mają wygodne, przestronne i bardzo ładne samochody dla 7 osób. To opcja dla rodzin, które lubią podróżować do dalszych destynacji i często zabierają ze sobą większy bagaż. Pojemny bagażnik pozwala na komfortowe spakowanie się nawet na dłuższy wyjazd. Dzięki temu można aktywnie spędzać czas i wykorzystywać swój samochód w wielu różnych sytuacjach.

NationalCar