nationalcar.com.pl to strona poświęcona szeroko pojętej motoryzacji. Jeśli się nią interesujesz i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, odwiedź nas! Sprawdź jedną z naszych kategorii: warsztat, porady oraz prawo a motoryzacja.

KONTAKT

Kategorie

Nowe Suzuki S-Cross Hybrid: wzór funkcjonalności

Suzuki S-Cross Hybrid to jeden z najciekawszych modeli nie tylko w gamie japońskiego producenta, ale na całym rynku. Ten kompaktowy SUV przykuwa uwagę nowoczesną, dynamiczną stylistyką, a przede wszystkim znakomitym poziomem wyposażenia i nieprzeciętną funkcjonalnością. To wystarczające argumenty, aby przyjrzeć się mu bliżej i sprawdzić, jak nowe Suzuki S-Cross Hybrid sprawuje się w codziennym użytkowaniu.

Polecany dla rodziny

Szukając samochodu rodzinnego zawsze zwracamy uwagę na kwestie czysto praktyczne. Wiele osób narzeka na zmierzch ery minivanów, natomiast nie ma za czym tęsknić – nowe Suzuki S-Cross Hybrid znakomicie wypełnia tę niszę.

Samochód oferuje zaskakująco dużą ilość miejsca w środku. Zaskakująco, ponieważ kompaktowa bryła nadwozia na pierwszy rzut oka tego nie zdradza. Komfortowe warunki do pokonania nawet kilkuset kilometrów w ciągu jednego dnia ma i kierowca, i pasażer, jak i osoby podróżujące na tylnej kanapie – warto zaznaczyć, że da się na niej zamontować trzy foteliki dziecięce.

Mocnym atutem tego modelu jest również bagażnik, który ma pojemność aż 430 litrów – to jeden z najlepszych wyników w klasie. Kufer jest przy tym ustawny, dlatego bez problemu da się wykorzystać całą jego powierzchnię. Opcjonalnie zawsze można też zamontować boks dachowy, co ułatwiają zintegrowane relingi.

Znakomity poziom wyposażenia

Nowe Suzuki S-Cross Hybrid stawia na komfort i bezpieczeństwo, co wyraźnie widać podczas studiowania wariantów wyposażenia. Już w podstawowej wersji Comfort otrzymujemy takie rozwiązania, jak reflektory LED Hi/Low (dla świateł mijania i drogowych), system Dual Sensor Brake Support wspomagający kierowcę podczas awaryjnego hamowania, manualną klimatyzację, adaptacyjny tempomat, kamerę cofania oraz system multimedialny z 7-calowym ekranem dotykowym.

W wyższych wersjach wyposażenia znajdziemy takie rozwiązania, jak podgrzewane fotele przednie, automatyczna klimatyzacja 2-strefowa, przyciemniane szyby, system bezkluczykowy czy panoramiczny, szklany dach.

Niezawodny napęd hybrydowy

Suzuki S-Cross Hybrid wykorzystuje dobrze znaną technologię mild hybrid, czyli tzw. „miękkiej hybrydy”. Napęd tworzą jednostka benzynowa 1.4 BOOSTERJET wspomagana przez generator elektryczny ISG 48V, który chwilowo podnosi moc układu o 10 kW oraz moment obrotowy o 50 Nm. Wyraźnie poprawia to dynamikę auta w newralgicznych momentach, takich jak ruszanie i przyspieszanie.

Dzięki napędowi hybrydowemu samochód jest również przyjazny środowisku (mniejsza emisja spalin przy zachowaniu wysokiej dynamiki) oraz bardzo oszczędny – Suzuki deklaruje zużycie paliwa w cyklu mieszanym na poziomie 4,6 litra na setkę.

Wersja AWD dla oczekujących wyższego bezpieczeństwa i komfortu jazdy

Nowe Suzuki S-Cross Hybrid można zamówić w wersji z napędem na cztery koła, która powinna zainteresować każdego, kto nie chce się przejmować trudnymi warunkami drogowymi, na przykład po opadach śniegu. Napęd AWD przyda się również podczas jazdy w lekkim terenie, do czego zachęca też zwiększony prześwit.

Nowe Suzuki S-Cross Hybrid możesz sprawdzić podczas jazdy testowej, na którą zaprasza autoryzowany dealer marki – MM Cars Suzuki w Katowicach, Zabrzu, Lubinie i Warszawie.

NationalCar