Podstawowe funkcje programów dla mechaników

W dzisiejszych czasach trudno już wyobrazić sobie prowadzenie warsztatu samochodowego bez specjalistycznego oprogramowania. Producenci prześcigają się w dostarczeniu coraz to nowszych rozwiązań usprawniających prace naprawcze, a także kompleksowe zarządzanie prowadzonym przedsięwzięciem. Niektóre z nich są tak rozbudowane, że może nawet nie uda się wdrożyć wszystkich oferowanych możliwości. Wiele zależy od specyfiki prowadzonej działalności. Przypatrzmy się bliżej funkcjom nowoczesnych technologii wykorzystywanych podczas prac warsztatowych.

Wybrane zastosowania programów dla mechaników

Terminarz zawiera każdy program dla warsztatu samochodowego. Jest to bardzo istotna funkcja, która pozwala na uprządkowanie wybranych prac. Dzięki temu rozwiązaniu, żadna data nie umknie uwadze, co jest ważne, gdy prowadzimy wiele napraw, a umówione terminy są rzeczą istotną dla klientów.

Kontakt z klientem i uczciwa wycena napraw

Moduł SMS pozwala na wygodne informowanie klienta o postępach prac i terminie odbioru samochodu, a także o spawach nie związanych z bieżąca naprawą, np. o zbliżającym się przeglądzie.

Wycena napraw pozwala na precyzyjne i uczciwe ustalenie cen wymaganych napraw. Program dla mechaników zawierający tą funkcję wzbudza zaufanie klientów, gdyż wiedzą oni, że zostaną potraktowani sprawiedliwie i zapłacą dokładnie tyle i obliczy profesjonalne urządzenie. Nie zostaną w żaden sposób oszukani, a mechanik nie pomyśli się wyceniając naprawę „na oko”. Przy wycenie istotny okazuje się także program zintegrowany z katalogiem części, gdyż dostęp do nich już na etapie wyceny napraw pomoże dokonać tego bardzo dokładnie.

Dobra organizacja pracy to podstawa

Jeśli warsztat mechanika wyposażony jest w magazyn, dobrze jest zaopatrzyć się w funkcję jego obsługi. Przechowywanie części naraża firmę na koszty, zamraża kapitała i zajmuje powierzchnię, którą można byłoby spożytkować w inny sposób. Z drugiej strony posiadanie części zamiennych pozwala znacznie zaoszczędzić czas napraw, gdyż nie trzeba go tracić na zakup nowych części. Program do obsługi warsztatu, a dokładnie jego magazynu pomoże kontrolować stan posiadanych części, zamawiać ich odpowiednie ilości, a także rezerwować części potrzebne do bieżących zleceń.

Planowanie pracy to funkcja programów dla mechaników pozwalająca na odpowiednie rozplanowanie ich pracy. Jest to istotne, gdy w zakładzie zatrudnionych jest kilku mechaników. Program pozwala na przyporządkowanie ich do konkretnych stanowisk lub konkretnych czynności naprawczych.

Nikt nie lubi czekać w kolejkach. Czytnik kodu AZTEC dostępny w wielu programach pomaga usprawnia wprowadzanie danych z dowodu rejestracyjnego do komputera za pomocą funkcji dekodowania kodu. Generator faktur pozwala usprawnić sprawy organizacyjne przedsiębiorstwa, czyni pracę bardziej uporządkowaną i komfortową. Mechanicy świadczący usługę przechowywania opon w warsztacie także mogą liczyć na możliwości jakie oferuje nowoczesna technologia. Program dostosowany do przechowywania opon klienta pozwala wprowadzać do systemu dane na ich temat, np. numer rejestracyjny, przypisać numer na konkretnej półce magazynowej oraz obliczyć koszt usługi biorąc pod uwagę czas przechowywania.

Nowoczesne funkcje programów dla mechaników po zwalają dobrze zorganizować prace, oszczędzić czas i energię, poprawić kontakt z klientami.

NationalCar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *