Osobowy kompakt – na co zwracać uwagę, co kupić?

Osobowe auta klasy kompaktowej na brak zainteresowania narzekać nie mogą. Zapewniają całkiem niezły komfort jazdy czterem dorosłym osobom oraz mają dość przestronną – jak na pojazdy takich rozmiarów – przestrzeń bagażową.

Samochód kompaktowy – czym się kierować przy zakupie?

Decydując się na zakup używanego samochodu kompaktowego, trzeba mieć na względzie parę istotnych kwestii. Eksperci z salonu Autoplaza podkreślają, aby kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami oraz finansowymi możliwościami. Najlepiej mieć w zanadrzu kilka propozycji, przy czym najbardziej polecane są sprawdzone i popularne modele takie jak np. Ford Focus. Warszawa to jedna z najlepszych lokalizacji w Polsce, gdzie omawiane auta można przetestować i kupić, a wybór jest naprawdę spory. Warto pamiętać o tym, że cena samochodu jest uzależniona od rozmaitych czynników, ale jest tym wyższa, im lepszy stan techniczny, bogatsze wyposażenie i mocniejszy silnik. Oględziny pojazdu trzeba połączyć z jazdą próbną oraz wizytą w sprawdzonym warsztacie. Koniecznie też należy zapoznać się z dokumentacją auta i sprawdzić jego pochodzenie oraz historię serwisową.

Samochód kompaktowy – jaki model wybrać?

Osoby dysponujące skromnym budżetem powinny zainteresować się Fiatem Tipo. Zarówno w przypadku hatchbacka, jak i sedana, osiągnięto całkiem satysfakcjonujący kompromis pomiędzy jakością a ceną. Z kolei kierowcy z zasobniejszym portfelem mają już znacznie szersze pole do popisu.  Spośród najciekawszych propozycji można wymienić m.in. Toyotę Corollę, Renault Megane, Hyundaia Elantrę, Peugeota 308, Opla Astrę, Alfa Romeo Giuliettę, Hondę Civic czy wspomnianego już wcześniej Focusa. Przed zakupem warto zasięgnąć informacji o poszczególnych generacjach i wersjach wyposażeniowych, a także o silnikach, w jakie zostały wyposażone różne modele. Nierzadko można się zetknąć z opinią, że do jazdy po mieście w zupełności wystarczy silnik diesla o mocy 100 KM, niemniej jest to oczywiście bardzo indywidualną sprawą.

NationalCar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *