nationalcar.com.pl to strona poświęcona szeroko pojętej motoryzacji. Jeśli się nią interesujesz i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, odwiedź nas! Sprawdź jedną z naszych kategorii: warsztat, porady oraz prawo a motoryzacja.

KONTAKT

Kategorie

Największe koncerny samochodowe na świecie

Marzysz o nowym aucie, ale nie jesteś pewien, na którą firmę powinieneś postawić? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Trudna decyzja

Wybór samochodu nigdy nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza jeśli chodzi o pierwszy samochód, kiedy to nie ma się pojęcia na temat aut oraz wszystkich rzeczy, które są z nimi związane. Wybór auta staje się znacznie prostszy, kiedy masz z góry sprecyzowane wymagania co do marki, modelu czy też silnika. Jeśli jednak nie wiesz nic na ten temat lub po prostu nie masz określonych oczekiwań to czytaj dalej, a z całą pewnością wybierzesz markę samochodów, która odpowiada Ci najbardziej.

Największe koncerny samochodowe

Poniżej przedstawimy Ci listę największych koncernów samochodowych, musisz jednak wiedzieć, że masowa produkcja nie oznacza wcale najlepszej jakości. Właśnie z tego powodu postanowiliśmy przedstawić wszystkie za i przeciw danej marki, tak abyś wybierając samochód miał pewność co do dobrej jakości danego auta.

1)Volkswagen Auto Group (VAG)
Volkswagen to firma pochodząca z Niemiec. Choć marka Volkswagen wielu osobom kojarzy się z samochodami klasy średniej, to warto jest zaznaczyć, że obecnie jest to jeden z największych koncernów samochodowych na świecie. Produkcja Volkswagenów rozpoczęła się w 1938 roku, a jego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza samochód ludu. Volkswagen był marką samochodów na którą mogli sobie pozwolić ludzie średniozamożni, nie ma więc nic dziwnego w tym, że obecnie utarł się pogląd o tym, że volkswagen jest marką średniej klasy. Obecnie jednak można dostać Volkswageny na każdą kieszeń, od stosunkowo tanich aut po te nieco bardziej prestiżowe. Zatem jeśli zależy Ci na luksusowym samochodzie, nie musisz szukać innej marki, ponieważ Volkswagen ma w swojej ofercie coś co z całą pewnością Cię zainteresuje. Przykładem takiego luksusowego auta może być na przykład Arteon, który należy do tak zwanej „wyższej klasy średniej”. Choć ta nazwa może być myląca należy zaznaczyć, że ten model spełni większość Twoich oczekiwań i jednocześnie zachwyci Cię swoją ceną.

BMW

O samochodach marki BMW mówi się, że są to auta z wyższej półki – w pewnym sensie jest to prawda. BMW jest to marka, która swoje korzenie ma w Niemczech, natomiast na polskim rynku jest od 2003 roku. Są to samochody dla osób wymagających oraz nastawionych na konkretne rozwiązania. BMW przez lata starało się wypracować sobie dobre imię wśród konsumentów oraz wśród swojej konkurencji, wynikiem tego jest ich niezawodna jakość. Ogromnym plusem tej marki jest to, że nieustannie się rozwija oraz poszerza swoją i tak bardzo dużą ofertę o nowe, bardziej nowoczesne modele. Marka dba o swoich klientów i to właśnie dla nich wciąż wprowadza zmiany. Jak widać ma to sens, ponieważ obecnie BMW jest drugą najchętniej kupowaną marką samochodów w Europie. Oczywiście jak każda firma również BMW ma wady, jedną z nich jest niewątpliwe bardzo wysoka cena, co z kolei przekłada się na to, że nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na tego typu zachcianki.

Daimler

Pozycja, która bez wątpienia zadziwi większość osób, to oczywiście Daimler. Otóż ta raczej mało popularna nazwa marki jest prawdziwym hitem. Daimler to stosunkowo młoda, Niemiecka firma (młoda bo założona w 1998 roku), która zdobyła ogromną popularność dzięki odkupowaniu akcji poszczególnych marek. Właśnie w ten sposób zdobyli między innymi 25% udziałów MV Agusta oraz 5% Astona Martina. Obecnie do marki Daimler należą: Mercedes-Benz Cars ( w tym także Mercedes-AMG, Smart oraz Maybach) oraz Daimler Trucks.

Ford

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć oczywiście marki tak popularnej jak Ford. Ford to amerykańska marka samochodów, która jest na rynku już od 1903 roku. Choć jest to raczej samochód klasy średniej to niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kultowy Mustang jest właśnie marki Ford. Ogromna rzesza osób uważa, że mustang to oddzielna marka – otóż nic bardziej mylnego! Ponadto Ford jest to marka, która słynie z tego, że produkuje jedne z najbezpieczniejszych pojazdów.

NationalCar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *