nationalcar.com.pl to strona poświęcona szeroko pojętej motoryzacji. Jeśli się nią interesujesz i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, odwiedź nas! Sprawdź jedną z naszych kategorii: warsztat, porady oraz prawo a motoryzacja.

KONTAKT

Kategorie

Najtańszy wynajem auta na abonament. Którą wypożyczalnie wybrać

Interesuje Cię wynajem samochodu w formie abonamentu? Myślisz o wypożyczeniu średnioterminowym, ale nie masz pewności, którą firmę wybrać? Zastanawiasz się, ile to kosztuje? W poniższym tekście znajdziesz odpowiedź na te i inne pytania związane z wynajmem aut w ramach abonamentu. 

Czym jest wynajem abonamentowy?

W dużym skrócie wypożyczenie auta w ramach tej oferty oznacza, że umowa jest podpisywana na z góry określony czas, a płatność za użytkowanie samochodu jest pobierana raz w miesiącu. Co istotne, wysokość abonamentu jest stała, bez względu na to, ile auto jest użytkowane i jak długa jest umowa. Rozwiązanie to szczególnie przypadnie do gustu osobom, które lubią często zmieniać samochody lub firmom, które chcą czasowo powiększyć flotę. 

Zalety wynajmu średnioterminowego

Dlaczego warto skorzystać z tego typu oferty? Przede wszystkim jako najemca w ramach abonamentu masz zapewniony pakiet ubezpieczeń (OC, AC, NNW), a także Assistance. Nie musisz się więc zastanawiać nad tymi kwestiami – również w trakcie awarii samochodu na drodze, gdyż masz zapewnioną ochronę i wsparcie. Ponadto wynajem w żaden sposób nie obciąży Twojej linii kredytowej (ma to szczególne znaczenie w przypadku firm). Ponieważ właścicielem samochodu jest wypożyczalnia, obowiązek przeglądu, napraw czy wymiany opon nie spoczywa na kliencie. Wypożyczalnia wykonuje je w dogodnym dla kierowcy terminie, a zimowe opony są zawarte w cenie abonamentu. W rzadkich przypadkach, kiedy auto nie będzie gotowe do jazdy (np. z powodu awarii), firma gwarantuje auto zastępcze.

Co do samych warunków umowy, to istnieje możliwość jej zerwania w dowolnym momencie, ale minimalny czas jej trwania wynosi miesiąc. Co ważne, po 6 miesiącach można wymienić auto na inne, np. nowszy model lub wyższej klasy. Ponadto w Flex Rent nie wymagamy wkładu własnego. W razie potrzeby istnieje możliwość skorzystania z planu premium, który pozwalania znieść udział własny w szkodzie. 

Od czego zależy wysokość abonamentu?

Głównym czynnikiem, który wpływa na opłatę za subskrypcję samochodu, jest jego marka i klasa. Oznacza to, że najtańsze będą samochody miejskie, takie jak Fiat 500, droższe będą SUV-y (np. Seat Ateca) czy samochody kompaktowe (np. Seat Arona), a najdroższe auta klasy premium (tu przykładem może być BMW X3, Mercedes A 200), które oferują najwyższy komfort jazdy. W Flex Rent wysokość abonamentu zaczyna się od 1350 zł netto. To niewygórowana kwota w kontekście nowego samochodu, którego wartość jest wielokrotnie wyższa. Wynajem w formie abonamentu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą skorzystać z nowoczesnego środka transportu przez kilka miesięcy, ale nie chcą inwestować ogromnych sum w kupno za gotówkę lub starać się o kredyt. Ponadto ogromną zaletą wynajmu abonamentowego w Flex Rent jest jego dostępność na terenie całego kraju. W przeciwieństwie do tradycyjnego wynajmu, prowadzonego na lotniskach, abonament jest realizowany inaczej. Wybrany samochód podstawiamy klientowi pod wybrane miejsce, gdzie dochodzi do podpisania umowy i sfinalizowania wynajmu. To bardzo wygodne rozwiązanie, które koniecznie musisz sprawdzić!

NationalCar