Jakie rodzaje samochodów są najczęściej wypożyczane w Polsce?

0
319
najczęściej wypożyczane samochody w Polsce

Coraz częściej ludzie w Polsce decydują się na wypożyczenie aut, a co za tym idzie, powstaje coraz większa ilość wypożyczalni aut. Jakie rodzaje aut są najczęściej wypożyczane?

Samochody miejskie – czyli tam gdzie małe jest wygodne

Najczęściej wybierane samochody ,,do miasta” wśród Polaków to tak zwane samochody miejskie. Małe, zwinne, mogące zmieścić się na niewielkich miejscach parkingowych, które oferuje większość miast. Jeżeli chodzi o marki najczęściej wybieranych do wypożyczenia aut, to z pewnością liderem w Polsce jest Ford, sześć na dziesięć wypożyczanych samochodów w wypożyczalni aut jest właśnie tej marki. Jeżeli chodzi o samochody małych rozmiarów, to najczęściej wynajmowane są fiaty 500. Nic dziwnego z resztą, fabryka Fiata w Tychach produkuje ich zatrważające ilości, przez co rynek Polski jest dosyć nimi nasycony. Nie mówiąc już o tym, że jest to ogólnie popularny wybór, nieważne czy mówimy tutaj o wypożyczeniu auta czy też zakupie, z racji ceny, dodatkowo te samochody były dosyć mocno promowane w Polskich mediach jako dobre samochody miejskie, przez co nie trudno je zobaczyć na ulicach większych Polskich miast. Dość popularne w Polsce są również volkswageny oraz nissany. 

Klasa ekonomiczna – dobry wybór dla szczupłego portfela?

Wśród samochodów klasy ekonomicznej najpopularniejsze są : fordy fiesta volkswageny polo oraz renault clio. Popularność danej marki w kwestii wynajmu zależy również od jego rodzaju, czy jest to wynajem krótkoterminowy czy długoterminowy ( zobacz więcej na https://www.fleetcorp.pl/ ). W przypadku samochodów wynajmowanych na dłuższy czas, dużym zainteresowaniem w Polsce cieszą się passaty i golfy, fordy mondeo oraz samochody marki opel. Dodatkową ciekawostką jest to, że w Polsce inne samochody wypożyczane są w regionie gór, a inne na pomorzu. Klienci wypożyczalni aut skupiają się głównie na tym, aby wypożyczony samochód spełniał się idealnie w danych warunkach drogowych, które w zależności od naszej aktualne lokalizacji bywają różne. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here