nationalcar.com.pl to strona poświęcona szeroko pojętej motoryzacji. Jeśli się nią interesujesz i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, odwiedź nas! Sprawdź jedną z naszych kategorii: warsztat, porady oraz prawo a motoryzacja.

KONTAKT

Kategorie

Dodatki do oleju – regeneracja poprzez ceramizację

Proces ceramizacji jest związany z regeneracją i zabezpieczeniem. Zachodzi on w miejscach, w których metalowe elementy trą o siebie. Proces ten pozwala zregenerować silniki, skrzynie biegów, tylne mosty, układy hydrauliczne ii wiele innych części, w których występuje tarcie. Czym jest Ceramizer? Jaka jest istota jego działania? I jak dodatki do oleju skrzyni biegów i do paliwa sprawdzają się w codziennej eksploatacji? Na te wszystkie pytania odpowie poniższy artykuł. 

Jak działa Ceramizer?

Proces ceramizacji polega na tworzeniu warstwy ceramiczno-metalowej o unikalnych właściwościach. Jego głównym celem jest ochrona silnika i innych mechanizmów w samochodzie oraz poprawa ich funkcjonowania. Sama regeneracja polega na przywróceniu nominalnych rozmiarów i właściwej kondycji współpracujących powierzchni w mechanizmach, w których występuje tarcie. Regeneracja odbywa się bez demontażu urządzeń. W przypadku silnika, skrzyni biegów lub układu wspomagania kierownicy aplikujemy dodatek do oleju. Natomiast w przypadku uszlachetniacza paliw – dodajemy preparat do paliwa.

Korzyści z użycia Ceramizera jako dodatku do oleju skrzyni biegów 

Wykorzystanie Ceramizera niesie ze sobą szereg korzyści. Część z nich odczujemy sami podczas prowadzenia naszego samochodu. Do najważniejszych z nich zaliczymy m.in. łatwiejszą zmianę biegów czy też eliminacje zgrzytów. Nie umknie nam zapewne także cichsza praca skrzyni biegów, przekładni i reduktorów. Korzystanie z preparatu Ceramizer jako dodatku do oleju skrzyni biegów przynosi również długotrwałe efekty. Przede wszystkim powierzchnie tarcia w skrzyni biegów ulegną regeneracji oraz zyskają dodatkowe zabezpieczenie. Warstwa ochronna działa do momentu pokonania dystansu co najmniej 100 000 km. Nie bez znaczenia jest także to, że zwiększy się niezawodność i sprawność mechanizmu. Dzięki temu zwiększy się nasze bezpieczeństwo, a koszty ewentualnych napraw będą niższe. A to tylko niektóre z zalet stosowania Ceramizera jako dodatku do oleju skrzyni biegów.

Ceramika do silnika czyli Ceramizer jako dodatek do oleju w silnikach spalinowych

Gdy skorzystamy z Ceramizera jako dodatku do oleju w silnikach spalinowych, również zapewnimy sobie szereg wymiernych korzyści. Po pierwsze, i dla niektórych być może najważniejsze, zmniejszy się zużycie paliwa od 3 do 15%. Również zapotrzebowanie na olej silnikowy w naszym samochodzie będzie niższe. Ciśnienie sprężania w cylindrach wyrówna się. Zmniejszy się także ilość szkodliwych substancji wydostających się z rury wydechowej. Nasz silnik będzie pracował ciszej, zwiększy się jego sprawność i dynamika pojazdu. Korzystanie z preparatu Ceramizer jako dodatku do silnika zapewni trwałość odbudowanej powierzchni na około 70 tys. km. Do długotrwałych efektów stosowania zaliczymy także, wydłużenie czasu pomiędzy wymianami oleju, a także zmniejszenie kosztów naprawy w przypadku remontu silnika. Wytworzona warstwa ceramiczno-metalowa, w przypadku wycieku oleju, umożliwia dalszą kontynuację jazdy na dystansie nawet do 500 km. 

Dodatek do paliwa – co daje jego stosowanie?

Korzyści, które otrzymamy z zastosowania Ceramizera – uszlachetniacza do paliw, wiążą się przede wszystkim z żywotnością układu zasilania paliwem. Zauważymy także zmniejszenie zużycia paliwa od 2 do 4%. Nie bez znaczenia będzie także zmniejszenie emisji substancji szkodliwych oraz hałasu i zadymienia. 

NationalCar