Czym kierować się wybierając lampy do ciągników?

Każdy rolnik doskonale wie, jak ważną funkcję w ciągniku spełniają lampy. Nie tylko pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo, ale również zwiększają komfort wykonywanych prac. Lampa do ciągnika nigdy nie może być wybierana w sposób przypadkowy. Pod uwagę wziąć należy m.in. takie elementy jak moc światła, to czy jest ono przyjazne dla oczu, żywotność lampy czy jej zapotrzebowanie na prąd.

Zadania lampy roboczej w ciągniku

Najważniejszym zadaniem oświetlenia roboczego w ciągniku jest zapewnienie jak najlepszej widoczności w czasie wykonywania wszelkich prac na polu. Dobra lampa do ciągnika musi spełniać określone parametry. Wynika to z tego, że taka lampa musi sprawnie działać przez cały rok i to w różnych warunkach atmosferycznych. Po pierwsze, lampa musi się cechować odpowiednim stopniem szczelności. Dzięki temu lampa zabezpieczona będzie przed wilgocią. Po drugie, lampa musi mieć mocną konstrukcję obudowy, która stanowić będzie skuteczną ochronę przed uszkodzeniami. Po trzecie, lampa do ciągnika musi się cechować dostatecznie jasnym strumieniem światła. I po czwarte, lampa nie powinna pobierać zbyt dużo prądu.

Lampa halogenowa czy ledowa?

Na rynku dostępne są zarówno tradycyjne lampy halogenowe do ciągników, jak i lampy LED. Trzeba jednak jasno stwierdzić, że w dzisiejszych czasach znacznie lepszym wyborem będą lampy ledowe. Dużą zaletą lamp LED jest z pewnością fakt, że charakteryzują się one przyjazną barwą światła przez co nie męczą oczu. Poza tym lampy ledowe zapalają się natychmiast. Nie trzeba w tym przypadku czekać na rozgrzanie się lamp, jak ma to miejsce w halogenach. Jednak to, na co w szczególności zwraca się uwagę porównując lampy LED z halogenami, to to, że są one o wiele wydajniejsze przy znacznie dłuższej żywotności. Ledowa lampa do ciągnika może działać nawet przez kilkadziesiąt tysięcy godzin.

Jak wybrać ledową lampę do ciągnika?

Wybór wśród ledowych lamp do ciągników jest bardzo szeroki. Mają one różny kształt. Wybór konkretnego uzależniony jest od posiadanego modelu ciągnika rolniczego. Lampy różnią się od siebie oczywiście także swoją mocą. Dzięki temu parametry oświetlenia dopasować można do indywidualnych potrzeb operatora maszyny. Lampy do ciągników LED mają przede wszystkim ułatwiać pracę. Dlatego istotne jest, aby kupując lampy wybierać produkty sprawdzonych i renomowanych producentów. Dzięki temu można mieć gwarancję, że lampa przez długie lata działać będzie sprawnie i spełni wszystkie pokładane w niej oczekiwania. Zakup lampy ledowe do ciągnika potraktować należy jak dobrą inwestycję.

NationalCar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *