nationalcar.com.pl to strona poświęcona szeroko pojętej motoryzacji. Jeśli się nią interesujesz i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, odwiedź nas! Sprawdź jedną z naszych kategorii: warsztat, porady oraz prawo a motoryzacja.

KONTAKT

Kategorie

Czas wolny aktywnie – pomysł na dobrą zabawę w gronie znajomych

Jeśli spędzasz wiele czasu za kółkiem, z pewnością poszukujesz sposobów na to, aby się rozruszać. Oprócz regularnych treningów ważne jest to, jak wyglądają Twoje spotkania z przyjaciółmi lub rodziną. Wraz z nadejściem ciepłych dni rozpoczyna się sezon grillowania, który często wiąże się z kolejnymi godzinami siedzenia. Chcąc zadbać o swoje zdrowie, warto urozmaicić chwile spędzone na zewnątrz przyjemnymi grami ruchowymi. Co należy o nich wiedzieć?

Dobra zabawa z prostymi zasadami

Obserwatorom może wydać się, że dorośli Polacy rzadko decydują się na gry i zabawy. W ostatnim czasie rozrywka na świeżym powietrzu przestaje być jednak domeną dzieci. Zaletą większości gier z tej kategorii są łatwe zasady. Konieczność zrozumienia skomplikowanych reguł zwykle nie zachęca do podjęcia wysiłku. Dlatego też zabawy na dworze wymyślane są tak, aby łatwo było odnaleźć się w nich już od pierwszych chwil. Bez problemu można namówić na grę grupę przyjaciół lub członków rodziny w różnym wieku. Jedną z popularnych i chętnie wybieranych opcji jest tzw. petanka. Na czym polega ta zabawa?

Gra w bule – czy warto się nią zainteresować?

Zabawa polegająca na rzucaniu metalowymi kulami pochodzi z Francji. Mieszkańcy tego kraju oddają się jej m.in. w publicznych parkach dużych miast. Ze względu na rosnącą popularność bez problemu dostrzec można zapalonych graczy w wielu innych europejskich państwach. W miejskich przestrzeniach coraz częściej powstają wyłożone żwirem lub piaskiem tory do gry w bule. Aby rozpocząć zabawę, wystarczy Ci jednak fragment nawierzchni, która nie jest pokryta trawą. Wciągająca gra pozwoli Ci się rozruszać. Poradzą sobie z nią zarówno starsze, jak i młodsze pokolenia. Zestaw do petanque składa się zwykle z ośmiu buli i jednej małej kulki nazywanej świnką. Jak przebiega rozgrywka?

Przyjazna rywalizacja na świeżym powietrzu

Podczas rozgrywki mierzą się ze sobą dwie drużyny. Każda z nich może składać się z jednej, dwóch lub trzech osób. Pierwszy gracz rzuca tzw. świnkę, która od tej pory będzie stanowiła punkt odniesienia dla całej rozgrywki. Kolejni rzucający starają się umieścić swoje bule jak najbliżej małej kulki. Ważne jest jednak to, aby jej nie przesunąć. Punkty otrzymują kule, które wylądują najbliżej świnki. Zależnie od ilości grających, podczas jednej serii można zdobyć od 1 do 6 punktów. Wygrywa drużyna, która pierwsza zdobędzie ich 13. Zasady petanque są więc łatwe do zrozumienia. Ze względu na rywalizację zabawa może okazać się bardzo wciągająca. Do jej zalet zalicza się też znikome ryzyko kontuzji oraz niewysokie ceny akcesoriów.

Zadbaj o kondycję i rozrywkę

Spotkanie ze znajomymi nie musi polegać wyłącznie na siedzeniu i rozmawianiu. Gry plenerowe to dobry sposób na popołudnie pełne dobrej zabawy. Rozrywki takie jak petanque mogą okazać się też korzystnym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień oddają się bardziej dynamicznym sportom. Spokojna gra na świeżym powietrzu zapewni również przestrzeń do odpoczynku i dyskusji. Bez wątpienia przypadnie do gustu wielu osobom.

NationalCar