Co obejmuje serwis wózków paletowych?

Wózki paletowe to z pewnością jedne z najpopularniejszych urządzeń, dzięki którym praca w magazynach oraz sklepach przebiega dużo sprawniej i szybciej. Należy jednak pamiętać o ich regularnym serwisie. Co warto wiedzieć na ten temat? Jakie są najczęstsze awarie tych sprzętów? Dowiedz się już dziś!

Jakie usługi obejmuje serwis wózków paletowych?

Na rynku nie brakuje firm, które zajmują się serwisowaniem wózków paletowych. Jedną z nich jest Niko Alex, która ma wieloletnie doświadczenie. Świadczone usługi zawsze są w pełni dostosowane do potrzeb – każdy klient może liczyć na indywidualne podejście. W ofercie tejże firmy możemy znaleźć takie usługi jak m.in.:

  • pełna opieka serwisowa – szeroki pakiet usług, który obejmuje działania mające ścisły związek z zapewnieniem bezpiecznego użytkowania sprzętu,
  • naprawy bieżące wszystkich marek i modeli – specjaliści doskonale radzą sobie z usuwaniem wszystkich usterek, a dodatkowo zapewniają atrakcyjne ceny i krótkie terminy realizacji usługi,
  • przeglądy konserwacyjne – przeprowadzane przez konserwatora z odpowiednimi uprawnieniami.

Dlaczego warto pamiętać o serwisie wózków paletowych?

Serwis wózków paletowych to bardzo ważna kwestia. Dzięki przeglądom okresowym możemy mieć pewność, że paleciaki są w pełni bezpieczne, zatem można je wykorzystywać podczas pracy. Wiąże się to także z niższymi kosztami serwisowymi oraz brakiem konieczności organizowania przestojów w pracy.

Czy warto samodzielnie naprawiać wózki paletowe?

Problemy z wózkami paletowymi nie zawsze wymagają wizyty w profesjonalnym serwisie. Gdy problemem jest tylko niski poziom oleju, zabrudzone zawory, czy zachodzi konieczność wymiany uszczelek, to możemy to samodzielnie wykonać. Jednak poważniejsze awarie zdecydowanie wymagają doświadczenia i wiedzy, którą mają pracownicy serwisu. Pamiętajmy – jeśli brak nam, chociażby podstawowej wiedzy na temat wózków paletowych, to lepiej nie kombinować i po prostu skonsultować się ze specjalistą.

Jak rozpoznać uszkodzenia wózka paletowego?

Zdecydowanie nie da się nie zauważyć awarii wózka paletowego. Objawy najczęściej są bardzo wyraźne. Zazwyczaj wózek nie podnosi lub nie opuszcza wideł, samoczynnie opuszcza towar lub nie chce jechać. Użytkownicy takich sprzętów bardzo często zgłaszają również problemy z wyciekiem oleju. Wspomniana już firma Niko Alex posiada świetnie wyposażone warsztaty naprawcze i magazyn z wieloma częściami zamiennymi, dlatego sprawnie i szybko radzi sobie z każdą usterką! Potrzebujesz jej pomocy? Już dziś się z nią skontaktuj!

NationalCar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *