Akumulatory do Seata – jakie wybierać?

Problemy z akumulatorami występują najczęściej podczas zimowych prób rozruchu samochodu, które nie dochodzą do skutku. Niestety, wiedza o tym, że akumulator przestał działać, nie wystarczy przy wyborze nowego – nie każdy kierowca interesuje się podzespołami samochodowymi. Właśnie dlatego warto przyjrzeć się, jaki akumulator do auta będzie najlepszą opcją.

Jaki akumulator do Seata wybrać?

Na początku trzeba zastanowić się, czym różnią się od siebie poszczególne akumulatory. To właśnie ta wiedza pozwoli zrozumieć, dlaczego jedne akumulatory będą pasować do danego modelu lepiej, niż inne. Innymi słowy – jakie parametry posiada akumulator?

  • Napięcie akumulatora – określane jest w woltach i najczęściej przyjmuje wartość 12V. Może to jednak różnić się w zależności od danego modelu. Duży wpływ ma na to wartość instalacji elektrycznej zastosowanej w danym samochodzie. Tutaj trzeba zawsze pamiętać o spojrzeniu na zalecenia producenta, gdyż wybór nieodpowiedniego akumulatora skończy się niekorzystnie.
  • Pojemność akumulatora – określana w amperogodzinach, pozwala w teorii określić, jak długo będzie pracował akumulator. Niestety, wszystko to zależy od alternatora, który go ładuje. Jeśli kupimy zbyt pojemny akumulator, alternator nie nadąży z jego uzupełnieniem, przez co też pojawią się problemy. Znów trzeba tutaj kierować się dokładnie tym, co zaproponował producent, aby nie uszkodzić swojego samochodu.
  • Wartość rozruchowa – określa ona maksymalne natężenie prądu, które akumulator może oddać. Wyższe wartości stosowane są najczęściej w silnikach wysokoprężnych.

Akumulator Seat – jak wybrać ze względu na model?

Każdy pojazd posiada inne potrzeby, jeśli chodzi o akumulator, przez co wybór nie jest łatwy. Warto przyjrzeć się najpopularniejszym modelom Seata i dostępnym dla nich akumulatorom, aby ułatwić proces poszukiwania. 

  • Akumulator Seat Leon – patrząc na silniki benzynowe 1.8, najczęściej można spotkać się z pojemnością w granicach od 55 do 63 Ah i wartością rozruchową od 480 do 640A. Wszystko to jest jednak zależne od dokładnego modelu silnika, przez co warto go odpowiednio sprawdzić.
  • Akumulator Seat Toledo – biorąc przykład z wersji benzynowej 2.3, zwykle spotkamy się tutaj z opcjami o wartości 60-63 Ah, gdzie wartość rozruchowa plasuje się do 610A. Jak zawsze warto jednak patrzeć na dokładny model silnika.
  • Akumulator Seat Arona – tutaj najczęściej spotkać można się z napięciem 12 V i mocą rozruchu w granicach 400 A. Niestety, model ten posiada wiele silników, co sprawia, że trzeba się upewnić.
  • Akumulator Seat Ibiza – patrząc na trzecią generację tego pojazdu, można spotkać się z wartościami w okolicach 50 Ah i wielkim rozrzucie wartości rozruchowych.

Jak dokładnie wybrać akumulator Seat?

Jak widać, niezależnie czy to, czego szukamy, to akumulator do Alhambra, czy jakiegokolwiek innego modelu, zawsze trzeba wziąć pod uwagę model. Właśnie dlatego powstała specjalna strona Economy Parts, na której znajduje się zaawansowana wyszukiwarka do różnych części samochodowych. W ten sposób z łatwością znajdziesz to, czego szukasz, wpisując dane swojego pojazdu.

NationalCar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *